V pravidlech se mluví o severní, jižní apod. čtvrti. A také o ulicích pod správou knížete, církve, cechů a beze správy. Jak jsou tyto vztahy vyjádřeny na herním plánu?

Město je rozděleno na 5 čtvrtí. Každá čtvrť zahrnuje čtyři ulice. Tyto čtyři ulice vždy začínají stejným písmenem: S (severní čtvrť), R (jižní), P (západní), C (východní), M (centrální). Navíc jsou čtvrti sjednoceny stejnou texturou dlažby a navzájem odděleny hradbami či řekou.
Ulice jsou rozděleny mezi čtyři správce, příslušnost ulice je vyjádřena barvou a symbolem: Kníže (červená, koruna), církev (modrá, kříž), cechy (žlutá, váhy) a beze správce (zelená, bota).

V pravidlech se používá pojem "sousední ulice". Jak poznám, které dvě ulice spolu sousedí?

Sousední ulice jsou ty ulice, u nichž se opticky stýkají jejich barevné plochy, a nebo jsou spojeny mostem. Za sousední ulice se považují i Via Rosa a Via Montani - styk barevných ploch je vidět v bráně hradby. Toto je tedy zároveň odpověď na otázku, k čemu jsou mosty a brány.

Kdo všechno brání intrikánovi při intrice?

Intrikánovi brání hádáním karty všichni hráči, kteří mají v dotčené ulici své zájmy - tedy buď řádně naplánovaný žeton akce (nikoli blaf), nebo kostičky přívrženců.

V každém platíčku s Floriny je jedna mince, která nejde vyloupnout. Co to má znamenat?

Při výrobě došlo k chybě - dotčený Florin byl natištěn z jedné strany s hodnotou 10 a z druhé strany s hodnotou 5. Výrobce tuto chybu částečně napravil tím, že jej nenechal vyříznout.

Kde je slibovaný videonávod?

V nekterých hrách se objevila nálepka s odkazem na slibovaný videonávod od firmy Efko. Podle našich informací však zatím nebyl a zřejmě ani nebude k dispozici.

Chcete-li se zeptat na něco dalšího, neváhejte

Zasláno od Jakub na
Pokud jako jediný dávám akci na nezabrané území a tou akcí je korupce jak se tato akce vyhodnotí? (stačí když dám jeden florin a v území získám přívržence)
Zasláno od admin na
Odpověď: Ano.

Vysvětlení: V tomto případě jste v dražbě sám. V pravidlech se ale píše že aby hráč dražbu vyhrál musí nabídnout alespoň 1F. Stačí tedy dát jeden florin a v území záskáte přívržence.
Zasláno od Martin na
Zdravím.
Pokud úspěšně provedu intriku Zastrašení, kdo určuje kam protivníci utečou, a kam vůbec mohou utéct? Pouze sousední ulice? Pouze ulice pod kontrolou zastrašeného? Kterákoliv ulice čtvrtě nebo ulice pod kontrolou zastrašeného v celém městě? V pravidlech jesem na to nenašel uspokojivou odpověď, přitom pro efektivní využití této intriky je to zcela zásadní.
Dále také není jasné jestli je intrika namířena proti pouze jednomu z hráčů s přívrženci na dané ulici, nebo se vyhodnocuje pro všechny hráče kteří mají na ulici nějaké přívržence.
Zasláno od Martin na
Zdravím.
Protože se stále neobjevila odpověď, postuji výtah z pravidel která používáme my.
3.3 Zastrašování
- intrikán spustí kampaň která odežene všechny protivníky ven z ulice. Zděšeni přivrženci všech rodů zcela vyklidí ulici a prchají k přivržencům svého rodu, podle následujících pravidel:
a) na nejbližší ulici
b) přes co nejméně hranic čtvrtí
c) do ulice se stejným správcem jako vyklizena ulice
d) do ulice s největsim počtem přívrženců stejného rodu
e) náhodny los
- pokud je zastrašeno více přívrženců jednoho rodu, rozdělují se podle výše uvedených pravidel rovnoměrne, první do lokace s nejvyšší prioritou, další do následujíci a tak dále. V připadě, že je zastrašenych přiznivců více než potenciálnich cilovych lokalit, začína se znovu od lokality s nejvyšší prioritou.
Zasláno od Petr na
Cil uteku urcuje majitel privrzencu libovolne. Musi tam ovsem mit privrzence, tedy nemuze si takto obsadit novou ulici. Zastrasit lze pouze privrzence jedne barvy. Ostatni zustavaji.
Zasláno od Sylwia na
Martine, je to tak, jak píše Petr.
V pravidlech v oddílu C4 stojí toto: "zastrašování - hráč provádějící intriku vezme z ulice všechny přívržence jedné barvy a dá je jejich majiteli. Ten je ihned rozmístí do jiných ulic, kde má své přívržence."
Čili intrikán-zastrašitel vybere ro (barvu), který chce zastrašit, a členové rodu se z ulice stáhnou ke svým "příbuzným" v jiných ulicích :)
Vložte komentář(Váš email nebude zobrazen veřejně.)


Captcha Code

Click the image to see another captcha.