petr-chval.gifAutor

Petr Chval se narodil v roce 1987 v Praze a dodnes je jejím hrdým obyvatelem. V současné době studuje na Fakultě architektury ČVUT. Zajímá se o historickou i moderní architekturu, středověk (včetně novověku), a to především s důrazem na myšlení lidí v různých obdobích historie. Dále se příležitostně věnuje pěší turistice v tuzemsku i v zahraničí. Petr Chval dává přednost psům před kočkami, horami před mořem a knize před filmem.

S moderními deskovkami se Petr Chval seznámil kolem roku 2005 a rychle v nich našel velkou zálibu. První hry tvořil bez dostatečné znalosti problematiky, a tomu odpovídala jejich úroveň. Verona vznikla v roce 2008 pod názvem Boj o město a od té doby prošla mnoha proměnami. Petr Chval doufá, že Verona není poslední hrou, kterou se mu podaří vydat.

Spoluautoři

Desková hra je ve své podstatě dílem poměrně komplikovaným a její plná realizace často přesahuje možnosti jednoho člověka. Už jen proto, že rozmanitost názorů a hráčských preferencí, věci pro úspěšný vývoj hry nezbytně nutné, může poskytnout jen větší skupina lidí.

Od samého počátku se na vývoji Verony aktivně podíleli tito lidé: Petr Fried, Karel Škoch
Později se připojili a významnou podporu poskytli: Jana Kučerová, Josef Reichman
Do vývoje hry vstoupili a důležité podněty přinesli: Sebastian Chum, Peter Kopáč a členové České deskoherní společnosti, zejména Jan Kuděla, Josef Koštíř, Zdeněk Lomička a další.
Dále hru testovali: Pavel a Viktor, Halka a Bára, Markus, Erric, Bajo, Klára a Anežka, Lukáš a Vláďa, Antharon, Honza, Filipes a další ...

Vydavatel

Výběr hry z her přihlášených do konkurzu, organizace vývoje a testování, vydání hry - to vše je dílem občanského sdružení Czech Board Games, jmenovitě Jakuba Těšínského a Zdeňky Gašparíkové.